Conte İnter Şampiyonluğunu Kıymetli Olarak Değerlendirdi

İtalya Birinci Futbol Ligi’nde (Serie A) 2020-2021 döneminin bitimine 4 hafta kala şampiyonluğunu ilan eden Inter’in teknik yöneticisi Antonio Conte, mesleğinin en kıymetli şampiyonluğunu kazandığını söyledi.

Kariyerinde 4. sefer Serie A şampiyonluğunu kazanma muvaffakiyetini gösteren teknik yönetici Antonio Conte, Rai2 kanalına yaptığı açıklamada, “Bu, katiyetle mesleğimin en kıymetli başarılarından biri. Değerli bir şeyler kazanmak için rekabetçi olmayan bir kadroya gelmek kolay bir seçim değildi. Bu meydan okumayı büyük bir istekle kabul ettim ve yaptığımız işle tüm büyük fedakarlıkların karşılığını aldığımızı düşünüyorum.” tabirlerini kullandı.

Gelecek planları da sorulan Conte, “Şimdi yalnızca bu muvaffakiyetin tadını çıkaralım. Şu andan itibaren dönem sonuna kadar olan 1 aylık devirde bunu kutlamak istiyorum. Sonunda ekip ve taraftarlar rahat ve memnunuz. Biz bu iki yıl içinde çok çalıştık.” dedi.

Bu ortada, Interli taraftarlar, şampiyonluğun nihaileşmesinin akabinde Milano kent merkezindeki Duomo ve Castello meydanlarına akın ederek, 11 yıl sonra gelen şampiyonluğu coşkuyla kutladı.

Rakip Tebrik Etti

Serie A’da son 9 yıldır şampiyonluğu kimselere bırakmayan Juventus, serisini bitiren rakibi Inter’i Twitter üzerinden tebrik etti.

Juventus resmi hesabından yapılan paylaşımda, “2020-2021 dönemini şampiyonluğunu kazanmasından dolayı Inter’e tebrikler.” sözü kullanıldı.

Inter’in bir başka rakibi Milan da Twitter hesabından, “Şampiyonluğu kazanan Inter’e tebrikler.” paylaşımında bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Conte İnter Şampiyonluğunu Kıymetli Olarak Değerlendirdi için yorumda bulun

    Conte İnter Şampiyonluğunu Kıymetli Olarak Değerlendirdi için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Conte İnter Şampiyonluğunu Kıymetli Olarak Değerlendirdi için ilk yorumu yapabilirsin.