Demirkol: Oyuncular Fenerbahçeli Olduğunun Farkında Değil

Socrates Mecmua Youtube kanalında Karşı Karşıya programında konuşan ünlü yorumcu Mehmet Demirkol, Fenerbahçe – Denizlispor maçını kıymetlendirdi.

Fenerbahçe’de Perotti Dışında…

Fenerbahçe’de çok fark olmadığını belirten Demirkol, “Aynı benzeri diziliş ile oynadı Fenerbahçe. Farklı olan ne? Daha direkt oynadılar, çabucak çıkmak istediler, gerçek çıkmak istediler. Ozan ile Pelkas’ın bu tip bir oyunu çok âlâ bir pas otomatiği ile yapman lazım. Yapamadığın vakit sende düşünceler yaratabiliyor. Ozan ve Pelkas bu oyunda kıymetliler lakin kâfi değiller. Bunda badire yaşadılar biraz, Fenerbahçe’nin kanatta oynayan oyuncularının çizgiye inme ve dripling konusunda tamamının sorun yaşadıkları kesin. Perotti dışında ‘sen bir daha oynama’ desen kimse itiraz etmez. Bu ikisi olmayınca Fenerbahçe farklı fikirli ancak tıpkı kadro oldu.” dedi.

Fenerbahçe’de çok fark olmadığını belirten Demirkol, “Aynı misal diziliş ile oynadı Fenerbahçe. Farklı olan ne? Daha direkt oynadılar, çabucak çıkmak istediler, gerçek çıkmak istediler. Ozan ile Pelkas’ın bu tip bir oyunu çok yeterli bir pas otomatiği ile yapman lazım. Yapamadığın vakit sende kahırlar yaratabiliyor. Ozan ve Pelkas bu oyunda değerliler fakat kâfi değiller. Bunda düşünce yaşadılar biraz, Fenerbahçe’nin kanatta oynayan oyuncularının çizgiye inme ve dripling konusunda tamamının sorun yaşadıkları kesin. Perotti dışında ‘sen bir daha oynama’ desen kimse itiraz etmez. Bu ikisi olmayınca Fenerbahçe farklı niyetli lakin birebir grup oldu.” dedi.

Orta Alan Yeteri Kadar Kullanılmıyor

Fenerbahçe’ye sistem teklifinde bulunan Mehmet Demirkol, “Fenerbahçe’nin çok yeterli orta saha oyuncuları var, bunların tahminen de hepsinin alanda olduğu bir oyun oynaması lazım. 4-5-1 ya da 4-6-0 üzere bir oyun. Bu türlü olunca Fenerbahçe, Caner ve Gökhan’ın kanat akınlarından da faydalanabilir. Eldeki takıma bakınca İrfan Can’ın girdiği anda pas otomatiğine nasıl katkıda bulunduğu çabucak görülüyor. İrfan ile bu pas otomatiği içinde oynadığında Luiz Gustavo öteki bir oyuncu olur, Sosa daha rahat eder. Bunu deneyebilir Emre Belözoğlu ancak anlıyorum, vakit yok ve birlikte çalışacak bir durum olmadı. Münasebetiyle eski plana yeni bir umutla sarılmak istedi.” yorumunu yaptı.

Fenerbahçe’ye sistem teklifinde bulunan Mehmet Demirkol, “Fenerbahçe’nin çok yeterli orta saha oyuncuları var, bunların tahminen de hepsinin alanda olduğu bir oyun oynaması lazım. 4-5-1 ya da 4-6-0 üzere bir oyun. Bu türlü olunca Fenerbahçe, Caner ve Gökhan’ın kanat akınlarından da faydalanabilir. Eldeki takıma bakınca İrfan Can’ın girdiği anda pas otomatiğine nasıl katkıda bulunduğu çabucak görülüyor. İrfan ile bu pas otomatiği içinde oynadığında Luiz Gustavo öteki bir oyuncu olur, Sosa daha rahat eder. Bunu deneyebilir Emre Belözoğlu lakin anlıyorum, vakit yok ve birlikte çalışacak bir durum olmadı. Münasebetiyle eski plana yeni bir umutla sarılmak istedi.” yorumunu yaptı.

Fenerbahçe İkinci Olacaktır

Fenerbahçe’nin önündeki 9 maçta işinin kolay olmadığını lisana getiren Demirkol, “Emre Belözoğlu teknik yöneticiliğin çok başında. Teknik yöneticilikte sen orada oyna, bu burada oynasın ile bitmiyor. Çok fazla iş var. Çok fazla tekrar yaptıracaksın, oyuncuları dönüştüreceksin, bu oyuncuların birçoğu Fenerbahçe üzere bir grupta oynamamış. O oyuncuları Fenerbahçelileştireceksin. Göreceğiz, vakit lazım. Fenerbahçe için makul olan şimdilik ikinciliktir, ondan sonrasına bakılır. Fenerbahçe’nin 7 galibiyet ve 2 beraberlik kesinlikle yapması lazım, kolay bir maksat değil.” diyerek kelamlarını tamamladı.

Fenerbahçe’nin önündeki 9 maçta işinin kolay olmadığını lisana getiren Demirkol, “Emre Belözoğlu teknik yöneticiliğin çok başında. Teknik yöneticilikte sen orada oyna, bu burada oynasın ile bitmiyor. Çok fazla iş var. Çok fazla tekrar yaptıracaksın, oyuncuları dönüştüreceksin, bu oyuncuların birçoğu Fenerbahçe üzere bir kadroda oynamamış. O oyuncuları Fenerbahçelileştireceksin. Göreceğiz, vakit lazım. Fenerbahçe için makul olan şimdilik ikinciliktir, ondan sonrasına bakılır. Fenerbahçe’nin 7 galibiyet ve 2 beraberlik kesinlikle yapması lazım, kolay bir gaye değil.” diyerek kelamlarını tamamladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Demirkol: Oyuncular Fenerbahçeli Olduğunun Farkında Değil için yorumda bulun

    Demirkol: Oyuncular Fenerbahçeli Olduğunun Farkında Değil için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Demirkol: Oyuncular Fenerbahçeli Olduğunun Farkında Değil için ilk yorumu yapabilirsin.