Fenerbahçeli Mesut Özil Takım Satın Alıyor

Fenerbahçe’nin devre ortasında Arsenal’den takımına kattığı Türk asıllı Alman yıldız Mesut Özil, çok konuşulacak bir harekete imza attı. Deneyimli oyuncunun Meksika Ligi temsilcisi Necaxa’nın yarısını almak istediği ve bu mevzuda mutabakat sağlandığı söz edilirken, ortakları ortasında Kate Upton ve Eva Longoria’nın da olduğu belirtildi.

F.Bahçeli futbolcu Mesut Özil’in de içinde bulunduğu bir yatırımcı küme, Meksika Futbol Ligi (Liga MX) takımlarından Necaxa’nın yarısını almak üzere muahedeye vardı.

Emlak yatırımcıları Al Tylis ve Sam Porter’ın önderlik ettiği kümede Özil’in yanı sıra ünlü oyuncu Eva Longoria, top model Kate Upton’la beyzbolcu kocası Justin Verlander da bulunuyor.

Kulübün sahibi Tinajero Ailesi’nin olayı doğruladığı lakin Meksika Futbol Ligi İdaresi’nin şimdi satışı onaylamadığı belirtildi.

Onay gelmesi durumunda Meksika Ligi’nde birinci kere bu kadar büyük bir ABD yatırımı gerçekleşmiş olacak.

Milyon Değerinde

Satış sayısı hakkında bir sayı söylem edilmese de Sportico’nun haberine nazaran verilen teklif dokuz haneli…

1923 yılında kurulan, ‘Elektrikçiler’ lakaplı Necaxa şu anda 18 gruplu Meksika Ligi’nde son sırada bulunuyor.

Kulübün tarihinde 3 lig, 8 Meksika Kupası, 2 Kuzey Amerika Şampiyonlar Ligi, 1 Kuzey Amerika Kupa Galipleri Kupası şampiyonluğu bulunuyor.

Liga MX, 128 milyon nüfuslu Meksika’nın en tanınan spor tertibi olduğu üzere ülkenin kuzey komşusu ABD’ye nüfusları yaklaşık 40 milyonu bulan Meksikalı ‘gurbetçiler’ tarafından da ilgiyle takip edilmekte.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Fenerbahçeli Mesut Özil Takım Satın Alıyor için yorumda bulun

    Fenerbahçeli Mesut Özil Takım Satın Alıyor için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Fenerbahçeli Mesut Özil Takım Satın Alıyor için ilk yorumu yapabilirsin.