Galatasaray başkan adayı Işın Çelebi, Önemli Açıklamalarda Bulundu

Galatasaray Lider adaylarından Işın Çelebi, Cumhuriyet Gazetesi’ne konuşurken, gündemdeki savlara sert cevap verdi.

Galatasaray lider adayı Işın Çelebi, “Biz Galatasaray için yaşıyoruz, Galatasaray’ın geleceği ve başarısı için varız. Galatasaray’dan nemalanmak üzere bir mantığımız yok! Galatasaray’ı kartvizit yapmam, yaptırmam da! G.Saray’ın satışını organize edip, oradan menfaat elde etmek isteyecek her beşere da karşıyım. Galatasaray’ı sattırmayız! Bu kanıyı, bunun söylenmesini kabul etmem. Geçmişte A tipi payların satılır hale gelmesine mani olmuştuk. Artık tıpkı şeyi bir öteki kılıfla tekrar getiriyorlar!” dedi.

Işın Çelebi, “G.Saray’ı mahkeme kapılarından kurtarmak lazım. Birinci projem G.Saray’da huzuru ve barışı sağlayacak adımlar atmak. Bir akil adamın etrafında birleşip daima birlikte G.Saray’ın bütünlük içinde hareket eder hale gelmesini sağlamamız gerekiyor. Bu, hepimizin sorumluluğu. Birleşme olursa, her şey aydınlık, açık, şeffaf olacak” diye konuştu.

‘G.SARAY KARTVİZİTİYLE İŞLERİNİ ÇÖZMEK İSTİYORLAR’

Diğer adaylar, her biri, gördüğüm kadarıyla G.Saray kartvizitine sahip olmak istiyorlar. Meğer biz G.Saray’dan almak için değil vermek için, G.Saray’ı güçlendirmek için yola çıktık. G.Saray’ın güçlenmesini dilek ediyoruz. Fakat öteki arkadaşlarımız için tıpkı şeyi söyleyemeyeceğim. G.Saray kartvizitiyle birçok işlerini, sorunlarını çözmek istiyorlar gördüğüm kadarıyla.

‘BASKETBOL ŞİRKET ÜZERE YÖNETİLMELİ’

G.Saray’ı bir bütün görmek lazım. Futbol ana öge lakin amatör gruplarıyla, gençleriyle bir bütün. Basketbolun farklı bütçesi olan bir şirket üzere yönetilmesinin gerçek olduğunu düşünüyorum. Voleybolda da emsal niyet içindeyiz. Futbolda G.Saray’ın 3 farklı profesyonelleşme sistemini buluyoruz. Kurumsal yapının yenilenmesi ofisi kuracağız. Dijital iktisadın araçlarını kullanan bir ofis kullanacağız. Dijitalleşme sürecinin getireceği gelirleri almamız gerekiyor. Bütçe, gelir masraf disiplinini sağlamamız gerekiyor.

‘ÇIKIŞ ALTYAPIDA’

G.Saray’ın, Bankalar Birliği mutabakatına nazaran bütçesini daha dikkatli hale getirmesi gerekiyor. Bütün altyapıyı Büyükçekmece’ye taşıyıp orayı bir kâr merkezi haline getirmemiz gerekiyor. Hem A gruba futbolcu üretmeli hem de yurtdışına futbolcu üretir hale getirmeliyiz. Orada bir spor akademisi ve ona bağlı spor hekimliği kısmı kuracağız. Daha çok eğitici hocalardan oluşan bir altyapı oluşturmayı düşünüyoruz. Şu anda da başında Ali Yavaş var. Onunla devam edilir, orası geliştirilir. G.Saray’ın çıkışı altyapı olacak.

‘6 ADAY YANLIŞ’

Seçimde 6 aday olmasını çok yanlış görüyorum. Azınlık hükümeti üzere bir yapı çıkacak. Düşünün memleketler arası bir bankayla görüşüyorsunuz 600-700 oyla seçilmişsiniz, sizin gücünüz olmayacak. 6 aday bölünmeyi daha da artıran bir süreç yaratıyor. Birlik, beraberlik kural. Ben G.Saray’ın geleceği için kendim ve arkadaşlarım ismine her türlü fedakârlığı yapmaya hazırım.

‘TEK LİSTE VE BİR AKİL ADAMLA YOLA ÇIKILMALI’

G.Saray kesinlikle tek listeyle ve herkesin birleştiği bir akil adamla yola çıkmalı. Bir tek liste olsun, biz de ona dışarıdan yardımcı olalım. Şu anda olması güç. Hepimiz G.Saray için fedakârlık yapmalıyız. Daima G.Saray’dan al, onun koltuğuna otur, onun kartvizitini kullan! İş hayatında iflas etmiş, bankalara borcunu ödeyememiş insanların bir çıkış noktası olarak G.Saray’ı görmeleri… ‘G.Saray’ı satalım, buradan para kazanalım’ mantığını terk etmeleri lazım.

‘FATİH TERİM KARARI ORTAK AKILLA VERİLİR’

Fatih Terim’le ilgili seçimden sonra gelecek idare karar verecek. İdarenin ortak akılla vereceği bir karar. Şu anda ön bir konuşma yapmak istemiyorum bu hususta. Evvelce bu türlü ön yargılarla hareket etmemek lazım. Seçildikten sonra idare şurasında alınacak karar nasıl olur, ona nazaran karar verilir. Şu anda ön yargılarım yok, ayak üstü karar vermem ben.

‘1. SORUN HENGAME VE HUZURSUZLUK’

G.Saray’ın 1. sorunu hengame ve huzursuzluk. Bence mali sorunlar, finansal operasyonlar hepsi yapılır. Lakin huzur, barış olmadığı vakit, arbede olduğu vakit, mahkeme kapılarında dolaşan bir G.Saray olduğu vakit G.Saray yavaş yavaş erir, eza çeker. Halbuki G.Saray Avrupa’nın birinci 8 kadrosu ortasında yer alacak büyük bir markaya sahip. Bunun kıymetini bilmek lazım. Bizler G.Saray’a hizmet için, güç katmak için çalışmalıyız. G.Saray’ın kartvizitini kullanarak, koltuk sahibi olarak kendi borçlarımızı, banka münasebetlerimizi, işlerimizi düzenlememeliyiz.

  • Ana Sayfa
  • Spor
  • Galatasaray başkan adayı Işın Çelebi, Önemli Açıklamalarda Bulundu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Galatasaray başkan adayı Işın Çelebi, Önemli Açıklamalarda Bulundu için yorumda bulun

    Galatasaray başkan adayı Işın Çelebi, Önemli Açıklamalarda Bulundu için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Galatasaray başkan adayı Işın Çelebi, Önemli Açıklamalarda Bulundu için ilk yorumu yapabilirsin.