Galatasaray’ın Genç Yıldızı Kerem Övgü Alıyor

Galatasaray’da forma giyen genç futbolcu Kerem Aktürkoğlu’nun gösterdiği performans, hem ailesini hem de altyapıdayken formasını giydiği Hisareynspor’u gururlandırıyor.

Gölcükspor altyapısından 2013 yılında Hisareynspor’a geçen Kerem Aktürkoğlu, burada çeşitli yaş kümelerinde yeteneklerini sergileyerek Üstün Lig takımlarının dikkatini çekti.

Buradan da Medipol Başakşehir’e transfer olan Kerem, daha sonra Bodrumspor, Karacabey Belediyespor ve Anagold 24 Erzincanspor’da forma giydi.

Geçen sene eylül ayında Galatasaray’la 4 yıllık mukavele imzalayan genç yıldız, son periyotta gösterdiği performans ve attığı gollerle dikkati çekiyor.

Kerem’in bu başarısı hem ailesini hem de altyapıda formasını giydiği Hisareynspor’u keyifli ediyor.

Ömer Faruk Aktürkoğlu: Şu anda büyük bir gurur yaşıyorum

Baba Ömer Faruk Aktürkoğlu, yaptığı açıklamada, oğlunun maçını izlerken sakin gözüktüğü için bazen tenkit aldığını belirterek, dışardan o denli gözüktüğünü fakat içindeki hisleri tanım etmenin mümkün olmadığını söyledi.

Oğluyla bir öykü yazmak için yola çıktıklarını tabir eden Aktürkoğlu, bu öykünün şimdi sonlanmadığını kaydetti.

Aktürkoğlu, Türkiye’de futbolcu ailesi olmanın sabır ve anlayış gerektirdiğini lisana getirerek, “Şu anda büyük bir gurur yaşıyorum. Allah her isteyene nasip etsin. Buralara gelmek çalışmadan olmuyor. Oğlum diye söylemiyorum, geçen sene salgın nedeniyle maçlara orta verildiğinde konutumuzun altındaki spor salonunda daima çalıştı. Çalışmadan bu iş olmuyor. Bunu söylerken Kerem’in çalışkanlığını anlatmak istemiyorum, bu uğurda amacı olanlara söylüyorum. Kendinden bir şey vermediğin sürece olmuyor zira rakibiniz çok. Olağan çalışırsanız olağan futbolcu olursunuz. Çok çalışırsanız yeterli, çok çok çalışırsanız çok düzgün olursunuz.” diye konuştu.

“Her Türk futbolcusu üzere oğlum da ulusal grupta uğraş etmek istiyor”

Kerem’in şu anki performansının çok daha üzerine çıkacağını belirten Aktürkoğlu, oğlunun yetenek, fizik ve kas yapısını bildiği için biraz daha vakte muhtaçlığı olduğunu bildirdi.

Aktürkoğlu, Kerem’in bu performansının üzerine çıkacağından tereddüdü olmadığını aktararak, “Galatasaray’ın hoş bir çalışma programı var. Kerem bu doğrultuda çalışmaya devam ediyor. Birinci 11’de daha fazla oynadıkça hem deneyimi hem de futbol tecrübesi artacağı için Galatasaray’a daha yararlı olacağına inanıyorum. Şu an için Kerem, Galatasaray’da başarılı olmak istiyor. Bu sene şampiyon olacaklarına inanıyorum. Kerem, Galatasaray’da daha yeterli bir ivme yakalayıp kulübe daha yararlı olduktan sonra yurt dışına gitmeyi planlıyor. Şu anda birinci maksadı Galatasaray’da başarılı bir Kerem olmak istiyor.” biçiminde konuştu.

Her Türk futbolcusu üzere oğlunun da ulusal grupta gayret etmeyi amaçladığını belirten Aktürkoğlu, geçen günlerde A Ulusal Futbol Ekibi Teknik Yöneticisi Şenol Güneş’in bir televizyon programında Kerem’le ilgili hoş kelamlar söylediğini aktardı.

“Kerem, evcimen bir futbolcu”

Aktürkoğlu, oğlunun evcimen bir futbolcu olduğunu belirterek, Kerem’in küçük yaşlardan itibaren daima maç izlediğini söyledi.

Evde artık maç izlemekten bıkma durumuna geldiklerini lisana getiren Aktürkoğlu, “Ondan sonra top oynardı. Kerem çok fazla dışarıya çıkayım, gezeyim, tozayım o denli çok fazla aktivitesi yok. Natürel geziyor, çıkıyor fakat Kerem’in öncelikle hedefi dinlenmek. Ağır idman programları var, kolay değil Üstün Lig idmanı. Sabahsa idman, idmana gidip geliyor sonra dışarıda işi varsa en fazla 1 yahut 1,5 saat kalır sonra konuta gelir ve dinlenir.” sözlerini kullandı.

Muammer Akçay: Kulüp olarak emelimiz Türk futboluna oyuncu yetiştirmek

Kocaeli 1. Amatör Küme’de çaba eden Hisareynspor’un Genel Koordinatörü Muammer Akçay, Kerem’in gurur kaynakları olduğunu aktararak, kendilerinin tanınmalarında da Kerem’in katkısı olduğunu belirtti.

Kerem’in Galatasaray’da maça çıktığında telefonunun en az 10 sefer çaldığını tabir eden Akçay, şunları kaydetti:

“Kerem şu an Kocaeli’nin gurur kaynağı. İnşallah ilerleyen vakitlerde da Türkiye’nin gurur kaynağı olacak. Özel bir futbolcu, şu anda Galatasaray’da çaba ediyor. İlerleyen yıllarda emeklerinin karşılığı olarak Türkiye’yi uygun yerlerde temsil edeceğine inanıyorum. Kulüp olarak gayemiz Türk futboluna oyuncu yetiştirmek. Kulüpten yeni Keremler çıkması için elimizden geleni yapıyoruz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Galatasaray’ın Genç Yıldızı Kerem Övgü Alıyor için yorumda bulun

    Galatasaray’ın Genç Yıldızı Kerem Övgü Alıyor için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Galatasaray’ın Genç Yıldızı Kerem Övgü Alıyor için ilk yorumu yapabilirsin.