Monaco’dan Onyekuru açıklaması; Bir bedeli var

Galatasaray’ın 1 milyon Euro kiralama ve 4 milyon Euro zorunlu satın alma opsiyonu teklifini kabul eden Monaco son anda çark etti ve Onyekuru için 6 ay için 1 milyon euro kiralama, 6 milyon euro zorunlu satın alma ve %50 de bir sonraki satıştan kardan pay talep etti.

Onyekuru’nun zorunlu satın alma maddesini yumuşatmak için görüşmelerini sürdüren Galatasaray, bizzat Monaco Sportif Direktör Paul Mitchell ile görüşüyor ve bu görüşmeler Mitchell tarafından da doğrulandı.

MONACO’DAN AÇIKLAMA: BİR BEDELİ VAR

Henry Onyekuru’nun Monaco’daki geleceği hakkında açıklamalar yapan Paul Mitchell, “Teknik patronumuz Kovac’ın talepleri var ve bu talepleri karşılamak için çaba harcıyoruz. Onyekuru bizim planlamalarımız arasında yer almıyor, bu durumu kendisine de ilettik ve ayrılık sürecinde bizim de bazı taleplerimiz var. Onyekuru için görüşmelerimiz sürüyor ancak burada belirleyici olan futbolcunun talepleri kadar Monaco’nun da stratejisine uygun olarak hareket etmemiz” dedi.

ONYEKURU DA BASKI KURUYOR

Galatasaray’a transfer olmak için Monaco ile görüşen Henry Onyekuru başka ülkelerden de teklifler olmasına rağmen kariyerine sarı-kırmızılı kulüpte devam etmek istiyor. Monaco’dan kolaylık sağlamasını talep eden Onyekuru, kulüplerin anlaşması durumunda bu hafta içerisinde İstanbul’a gelerek Florya’da çalışmalara başlayacak.

Mustafa Cengiz, “Hayaller Van Persie, gerçekler tam tersi! Toplam alınacaklara baktığımız zaman (Fatih Terim’in istedikleri) 38 milyon euro”

✨İrfan Can Kahveci
✨Edin Visca
✨Henry Onyekuru
✨Mostafa Mohamed pic.twitter.com/64nvvQOGRX

— Sporx (@sporx) January 14, 2021

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Monaco’dan Onyekuru açıklaması; Bir bedeli var için yorumda bulun

    Monaco’dan Onyekuru açıklaması; Bir bedeli var için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Monaco’dan Onyekuru açıklaması; Bir bedeli var için ilk yorumu yapabilirsin.